17 maart 2025 | Project

Tweede editie My First Smartphone Festival

Komend weekend in het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid

Na een eerste succesvolle editie vorig jaar organiseert het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid komend weekend voor de tweede keer het My First Smartphone Festival. Op 22 en 23 maart 2025 kunnen ouders en kinderen meer te weten komen over alle creatieve mogelijkheden van de smartphone, en hoe je daar op een veilige en slimme manier mee kan omgaan.

Het festival is in 2024 in het leven geroepen om kinderen bewuster te maken van de verschillende kanten die een smartphone heeft. Het kan positief bijdragen aan het onderhouden van contacten en het ontwikkelen van creativiteit op het gebied van fotografie video. Tegelijkertijd kent smartphonegebruik de risico’s van online pestgedrag, fake news en verslaving.

Onderdeel van het programma zijn onder meer content creators Dutchtuber en Quinn & Aaron, de familie Cudogham en presentatrice Roosmarijn Wind. Ook zijn er journalisten aanwezig van het NOS Jeugdjournaal, deelt schermtijdcoach Marloes Jonker nuttige adviezen en geeft Fotograaf des Vaderlands Jan Dirk van der Burg workshops over fotografie. Optredens zijn er onder andere van Kinderen voor Kinderen NXT: de nieuwe popgroep die bestaat uit oud-koorleden van Kinderen voor Kinderen.

De VandenEnde Foundation ondersteunt de organisatie van het My First Smartphone Festival 2025 met een bedrag van € 30.000,-.