2 september 2025 | Project
Rapunzel Festival terug voor tweede editie
Van 5 tot en met 7 september 2025 vindt de tweede editie van het Rapunzel Festival plaats. Na het succes van vorig jaar keert het festival op en rondom de Hamtoren in Vleuten terug, met dit jaar een uitgebreider programma. Drie dagen lang zijn er optredens op het gebied van (pop)muziek, klassieke muziek, kleinkunst, jazz, opera, cabaret en acrobatiek.
Vanaf een drijvend hoofdpodium in de slotgracht van de middeleeuwse toren geven artiesten als Danny Vera, Diggy Dex, Marcel Veenendaal, Maaike Ouboter en Maartje & Kine- intieme concerten. Daarnaast is er ook ruimte voor opkomende muzikale talenten en kunstenaars uit de regio, zoals violist Pieter Streefkerk, de bluegrassband Joyful en studenten van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. In de slotgracht geven de synchroonzwemmers van De Dolfijn, die afgelopen jaar Nederlands Kampioen Combinatie zijn geworden, een demonstratie, terwijl aan de toren verticale dansers hun acrobatiek laten zien.
De intieme sfeer is iets wat organisator en eigenaar van de toren Bas Kennis graag wil waarborgen: “We laten maximaal 1500 mensen per dag toe en voor iedereen is er een zitplek op de hoofdtribune, al mag je natuurlijk ook op een kleedje op het gras gaan zitten. De optredens zijn allemaal akoestisch en intiem en op de rest van het terrein – dat breed is opgezet – zijn nog veel meer activiteiten.”
Hamtoren
Locatie van het festival is de Hamtoren, ooit onderdeel van Kasteel Den Ham. De middeleeuwse toren is vermoedelijk gebouwd in de vijftiende eeuw en werd enkele jaren geleden compleet in oude staat hersteld.
Regelmatig organiseren ze kleinere evenementen als muzikaal omlijstte open dagen, waarbij geschiedenis en cultuur samenkomen. Sinds 2024 is ook het Rapunzel Festival een vast onderdeel van het jaarlijkse programma.