
Beurs - Dans
Foundation Amsterdam HipHop Center – Amisha Kumra
Ontwikkelingstraject
Movement artist Amisha Kumra groeide op als kind van de Indiase diaspora in Noorwegen en reisde later door verschillende werelddelen. Na deze interculturele opvoeding vraagt ze zich af wat haar eigen cultuur precies is. Binnen haar project peeling my purple onion onderzoekt ze hoe ze dichterbij haar innerlijke balans kan komen en duikt ze in haar Indiase erfgoed en cultuur. Dit doet ze door laagje voor laagje haar aangeleerde bewegingen en gedrag af te pellen.
Haar traject binnen Foundation Amsterdam HipHop Center bouwt hierop verder. Amisha nam in New York deel aan het Ladies of Hip Hop-festival, bezocht culturele Park Jams en legde contacten binnen de clubscene. Dit gaf haar inzicht in de relatie tussen muziek, beweging en de gemeenschap. Ook reisde ze af naar India, waar ze privélessen volgde in Indiase klassieke muziek en Kathak-dans. Ze nam daarnaast deel aan een tiendaagse Vipassana-meditatiecursus, die haar hielp haar diepgewortelde bewegingspatronen los te laten en haar artistieke richting te verhelderen.
FOUNDATION
Foundation Amsterdam HipHop Center is opgericht door John Agesilas. Met de school wil hij jongeren de kans geven om zich binnen een veilige omgeving te ontwikkelen. Vanuit zijn filosofie dat er binnenin de hiphop-cultuur allerlei middelen verscholen zitten om kennis te delen, wil hij de dans inzetten om jongeren te leren hun weg te vinden. In zowel fysieke lessen als op het digitale platform is aandacht voor hiphop, house, popping, dancehall, traditionele Afrikaanse dans, UK Jazz Fusion, breaking en locking. Daarnaast komen ook theater, ondernemerschap, kunst en media aan bod.

