1 februari 2023 | Kunst & Cultuur, Project

Nieuwe Rijksmuseum Soundtracks

Opnieuw maakten drie DJ's een eigen audiotour langs zelfgekozen objecten.

Het Rijksmuseum heeft drie nieuwe Soundtracks gepubliceerd. In deze audiotour nemen artiesten LYZZA, WaxFiend en Doppelgang bezoekers mee langs door hen uitgekozen kunstwerken uit het Rijksmuseum. In plaats van gesproken tekst maken ze gebruik van verschillende muziekstijlen om nieuwe blikken op de collectie te creëren.

Het idee voor de Rijksmuseum Soundtracks is ontstaan vanuit het idee om jongeren meer aan het museum te binden. Aan de basis van het concept ligt het idee dat de bezoeker zich puur laat leiden door de interpretatie van de collectie, zonder verdere uitleg. De muziek draagt bij aan de emotionele beleving daarvan.

Op de website van het Rijksmuseum vind je meer informatie over de drie artiesten en vanuit welk concept hun audiotours zijn bedacht.

De Rijksmuseum Soundtracks zijn in het museum te volgen via de multimediatour, of gratis via de app.

In 2022 en 2023 steunt de VandenEnde Foundation de ontwikkeling van de Rijksmuseum Soundtracks met € 49.500,- per jaar.