29 juli 2026 | Project

Porte Bagage te zien tijdens Pleinbios

Een speciale openluchtvertoning van de film.

Een bijzondere vertoning van Porte Bagage komt eraan. De film vormt een onderdeel van de Pleinbios in Rotterdam. Van 11 tot en met 28 augustus verandert de kop van de Wilhelminapier in een grote openluchtbioscoop, waar plek is voor ongeveer duizend bezoekers.

Fenix, het naastgelegen kunstmuseum over migratie, verzorgt de programmering op donderdag 19 augustus en besloot om Porte Bagage als hoofdfilm te kiezen. Het is volgens hen een film die aansluit bij de verhalen over familie, vertrek, terugkeer en thuiskomen, die ook centraal staan in het museum. Porte Bagage vertelt het verhaal van de familie Idrissi, die uiteen dreigt te vallen na het overlijden van hun moeder. Hun vader, die kampt met een vroeg stadium van dementie, wil graag terug naar Marokko. Nog één keer maakt het gezin de nostalgische autoreis naar het zuiden. Voor de dochter Noor, die de zware mantelzorg voor haar vader doet, lijkt het een goede uitkomst, maar niet iedereen van de familie is het daarmee eens.

De Rotterdamse Pleinbioscoop was jarenlang een begrip in de havenstad. Tussen 1987 en 2022 veranderde verschillende locaties, zoals het Schouwburgplein, het Museumpark en de Lloydpier, in de zomermaanden in een grote openluchtbioscoop. In 2022 leek er een einde aan deze traditie te komen, maar in 2025 kwam er een doorstart vanuit bioscoop LantarenVenster.

Porte Bagage

Porte Bagage is de eerste speelfilm van regisseur Abdelkarim El-Fassi en producent Asma El-Fassi. Sinds het premièreweekend op 20 en 21 september bezochten bijna 120.000 mensen de film. Tijdens het Italiaanse filmfestival Bergamo Film Meeting ontving de film de prijs voor ‘beste internationale film’.

Naast vertoningen in filmhuizen en bioscopen was er in het najaar van 2025 ook een theatertour te zien. Cabaretier Nabil Aoulad Ayad speelde daarbij, voorafgaand aan de filmvertoning, een voorstelling waarin hij inging op wat familie, verlies en geluk voor hem betekent.

Voor de totstandkoming van ‘Porte Bagage’ schonk de VandenEnde Foundation een bijdrage van € 90.000,-.