18 juli 2025 | Project

Cherella Gessel geeft exclusieve performance

Een work in progress voorstelling in het Bijlmer Parktheater.

Multidisciplinair performer Cherella Gessel geeft op 24 juli 2025 een exclusieve performance in het Bijlmer Parktheater. In de voorstelling Van Bobo 2 Bad Bitch – Work in Progress geeft hen een update over diens zoektocht naar de relatie tussen Afro-spiritualiteit en performance kunsten. Belangrijke aspecten binnen de zoektocht zijn dieperliggende thema’s rondom Black en Queer zijn. De onderliggende vraag zoekt naar nieuwe vormen van kunst, zwarte spiritualiteit en collectieve heling.

Deze reis bracht Cherella naar landen als Senegal, Jamaica, Brazilië, Suriname en Curaçao. Tijdens de voorstelling deelt hen, samen met Munganyende, diens ontdekkingen tot nu toe en geeft hen een inkijkje in het proces van hun werk Matra Mama. Tevens blikt hen vooruit naar wat er verder in het proces nog komen gaat. Naast de performance is er ook een compilatie te zien van het beeldmateriaal dat hen tot nu toe tijdens diens reis heeft gemaakt. Daarnaast kan het publiek in gesprek gaan met de makers.

Cherella Gessel

Als maker combineert Cherella verschillende disciplines met elkaar: van teksttoneel tot fysiek spel, van dans tot rap en spoken word, en van modellenwerk tot styling en make-up. Net als Van Bobo 2 Bad Bitch maakte hen ook eerder al voorstellingen vanuit hun eigen interesse en referentiekader. Een daarvan is YONIVERSE, waarin hen op zoek ging naar de healing van trauma’s door toedoen van de maatschappij en de conflicten in henzelf. Sinds 2014 werkte Cherella onder meer samen met DansLAB, DOX, Likeminds en L’École des Sables.

De voorstelling ‘Van Bobo 2 Bad Bitch – Work in Progress’ is op 24 juli 2025 te zien in het Bijlmer Parktheater. Bij het maakproces wordt Cherella productioneel en artistiek ondersteund door Well Made Productions. De VandenEnde Foundation deed een financiële bijdrage aan het maakproces van de voorstelling.